بررسی ویژگی های بهترین مدارس تیزهوشان پایه هشتم و نهم

بهترین مدارس تیزهوشان پایه هشتم و نهم

مرکز ملی سنجش و پذیرش استعدادهای درخشان برای ثبت نام و یا تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان پایه هشتم و نهم، هر سال آزمون های ورودی را برای پذیرش داوطلبان جدید برگزار می کند. لازم به ذکر است که به دلیل سطح کیفیت بالای آموزشی و امکانات خوب برای تحصیل در مدارس تیزهوشان، هر ساله شاهد رقابت فشرده ای برای کسب نمره قبولی و ثبت نام در این مدارس در سراسر کشور هستیم. اساس پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان، شناسایی دانش آموزان با استعداد و دارای بهره هوشی بالا است که هدف اصلی از تحصیل این دانش آموزان در تیزهوشان شکوفا کردن استعدادهای آن ها تحت شرایط خاص آموزشی و امکانات و کیفیت آموزشی بهتر نسبت به مدارس عادی است. داشتن اطلاعات جامع در رابطه با چگونگی آزمون های ورودی به این مدارس نقش موثری در کسب موفقیت دارد برای کسب این اطلاعات با مشاورین حرف آخر در اتباط باشید.

پذیرش در مدارس تیزهوشان پایه هشتم و نهم درسال 1401

از آنجا که هر ساله تعدادی از دانش آموزان پایه هفتم در مدارس تیزهوشان به دلیل مواردی چون جابجایی محل سکونت یا عدم پرداخت شهریه از تحصیل در این مدارس انصراف می دهند، امکان پذیرش برای دیگر داوطلبان در مدارس تیزهوشان پایه هشتم و نهم فراهم می شود. از همین رو مرکز ملی سنجش و پذیرش استعدادهای درخشان، برای تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان اقدام به برگزاری آزمون های ورودی می کنند و اگر ظرفیت خالی برای پایه های هشتم و نهم وجود نداشته باشد، آزمونی نیز برگزار نمی شود. پس شرط برگزاری آزمون های ورودی پایه هشتم و نهم وجود ظرفیت های تکمیل نشده در مدارس تیزهوشان است و این آزمون با عنوان آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان شناخته می شود که در هر سال با توجه به ظرفیت مدارس تیزهوشان مناطق در سراسر کشور برگزار می شود.

همه چیز درباره مدارس تیزهوشان

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون های تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان پایه هشتم و نهم سال تحصیلی 1400-1401

همانطور که در بالا اشاره شد، شرط برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان پایه هشتم و نهم، ظرفیت تکمیل نشده مدارس تیزهوشان است. بر همین اساس هر ساله سازمان ملی سنجش و استعدادهای درخشان طی اطلاعیه ایی، زمان ثبت نام آزمون های تکمیل ظرفیت تیزهوشان را اعلام می کند. سازمان سنجش ثبت نام آزمون های تکمیلی در سال 98-99 را در نیمه دوم مرداد ماه اعلام کرد که پیش بینی می شود زمان ثبت نام آزمون های تکمیل ظرفیت تیزهوشان در سال تحصیلی 1400-1401 در نیمه دوم مرداد ماه منتشر شود.

برای اطلاع از برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هشتم، دواطلبان باید در مرداد ماه به سایت استعدادهای درخشان مراجعه کرده و پس از آگاهی از زمان ثبت نام، اطلاعات خود را برای تکمیل فرم ثبت نام وارد کنند. داوطلبان پایه نهم نیز برای اطلاع از برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت پایه نهم می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. زمان برگزاری آزمون های تکمیل ظرفیت تیزهوشان پایه هشتم و نهم از سوی سازمان سنجش در مرداد ماه در سایت استعدادهای درخشان منتشر می شود.

شرایط ثبت نام در آزمون های تکمیلی ظرفیت تیزهوشان هشتم

شرایط ثبت نام برای داوطلبان پایه هفتم طبق اطلاعات مندرج در دفترچه ثبت نام در سایت سازمان سنجش و استعدادهای درخشان در دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی قرار دارد، که در ادامه برای شما شرح داده می شود:

آزمون مدارس تیزهوشان در سال 1401

شرایط عمومی داوطلبان پایه هفتم برای ثبت نام در آزمون های تکمیل ظرفیت تیزهوشان پایه هشتم

  • داشتن تابعیت ایرانی
  • اشتغال به تحصیل در پایه هفتم

شرایط اختصاصی

  • در این قسمت تنها شرط لازم برای شرکت در آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتن، داشتن معدل 19 و بالاتر در پایه هفتم از سوی سازمان سنجش و استعدادهای درخشان در سال تحصیلی 1400-1401 اعلام شده است.

دواطلبان پایه هفتم در صورت دارا بودن این شرایط می توانند با مراجعه به سایت استعدادهای درخشان جهت شرکت در آزمون های تکمیل ظرفیت تیزهوشان ثبت نام خود را انجام دهند.

آیا احتمال برگزاری آزمون های تکمیل ظرفیت تیزهوشان پایه هشتم و نهم در سال 1400- 1401 وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید به ظرفیت تکمیل نشده مدارس تیزهوشان اشاره کرد. زیرا در صورتی آزمون های تکمیل ظرفیت تیزهوشان برگزار می شوند که ظرفیت خالی برای پذیرش داوطلبان جدید در پایه هشتم و نهم در مدارس تیزهوشان در سال تحصیلی 1400-1401 وجود داشته باشد. از طرف دیگر احتمال برگزاری آزمون های تکمیل ظرفیت پایه هشتم به نهم تیزهوشان بسیار اتفاقی است و دواطلبان این مقطع تحصیلی برای اطلاع از زمان ثبت نام آزمون تکمیلی پایه هشتم به نهم، باید در مرداد ماه به سایت سازمان استعدادهای درخشان مراجعه کنند.

از آنجا که معمولا شرایط اختصاصی برای شرکت در آزمون های تکمیلی داشتن معدل 19 به بالا است، داوطلبان باید با کسب معدل 19 خود را برای شرکت در آزمون های تکمیلی آماده نگه دارند. علاوه بر این چون سوالات آزمون های تکمیلی ترکیبی از سوالات تحلیلی و سوالات هوش هستند، پیشنهاد می شود که دواطلبان برای آمادگی بیشتر دروس پایه هفتم و دروس پایه هشتم را به طور مکرر مطالعه کنند و تمرکز خود را بر تمرینات زیاد روی مباحث استعدادهای تحلیلی قرار دهند. 

پس لازمه شرکت در آزمون های تکمیل ظرفیت تیزهوشان پایه هشتم و نهم، دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی و برنامه ریزی دقیق برای مطالعه دروس پایه هفتم و هشتم و تسلط زیاد بر مباحث استعدادهای تحلیلی است.

امتباز شما به این مقاله

1 نظر در “بررسی ویژگی های بهترین مدارس تیزهوشان پایه هشتم و نهم

  1. سودا گفت:

    سلام وقتتون بخیر خیلی ممنون از مقاله خوبتون یه سوال داشتم ممنون میشم پاسخگو باشید آیا پایه دوازدهم هم مدرسه تیزهوشان داره یا فقط برای مقطع متوسطه اول میباشد
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرفروش ترین محصولات
آخرین اخبار
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها)
سبد خرید